Asset Publisher Asset Publisher

Zakład Poligrafii przedstawia obecnie dostępne publikacje:

 

"Krzewmy krzewy" - w książce opisane zostało 16 gatunków popularnych krzewów, które nierozerwalnie łączą się z polskim krajobrazem. Bez czarny, dziką różę, dereń jadalny czy jarzębinę możemy powszechnie spotkać w przydomowych ogródkach, lasach, na poboczach dróg czy w zadrzewieniach śródpolnych. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami i rysunkami. Przy każdym opisie gatunku krzewu znajdziemytakże wskazówki hodowlane i przepisy na przetwory z ich owoców.

Cena netto publikacji: 17 zł

 

 

"Co zrobić w lesie, gdy…" - warto wiedzieć, co zrobić, gdy… spotkasz w lesie groźnie wyglądające zwierzę,  znalazłeś się blisko pożaru, „złapałeś” kleszcza, nieoczekiwanie spod Twoich nóg wypełzł wąż lub wydarzyło się coś takiego, o czym nigdy byś nie pomyślał, wybierając się na leśną wędrówkę.  
Przeczytaj, a będziesz mógł spokojnie wędrować po lesie…

Cena netto publikacji: 6,80 zł

 

 

"Rozpoznawanie chorób infekcyjnych drzew leśnych" - w poradniku autorzy prof. Zbigniew Sierota i prof. Andrzej Szczepkowski zebrali i przedstawili objawy najważniejszych – z punktu widzenia gospodarki leśnej – chorób oraz ich sprawców w celu szybkiego skojarzenia stanu drzewa i widocznych symptomów z patogenem – sprawcą choroby lub grzybem powodującym rozkład drewna.

Cena netto publikacji: 19,50 zł

 

 

"Wytyczne prowadzenia robót drogowych w lasach" - Opracowanie zawiera najistotniejsze informacje o formalnoprawnych uwarunkowaniach przygotowania inwestycji drogowych w lasach oraz wskazuje zasady prowadzenia, odbioru robót i utrzymania dróg leśnych.

Cena netto publikacji: 31,50 zł

 

 

"Bezpieczne grzybobranie" to album, zawierający fotografie oraz opisy najczęściej spotykanych w Polsce grzybów jadalnych, oraz podobnych do nich gatunków trujących.

Cena netto publikacji: 6,00 zł

 

 

"Czyj to liść" (plakat-przewodnik) - czy wyobrażasz sobie las pełen wizytówek?  
Takimi wizytówkami pozostawionymi przez drzewa i krzewy są właśnie liście, dzięki którym można dotrzeć do ich właścicieli. Nasz klucz do rozpoznawania drzew i krzewów ułatwi Ci to zadanie, dlatego warto zabrać go ze sobą na wycieczkę do lasu.

Cena netto publikacji: 2,00 zł

 

 

"Przedsiewne traktowanie nasion..." - publikacja przeznaczona nie tylko dla szkółkarzy profesjonalistów, ale także dla miłośników roślin, chcących z nasion samodzielnie wyhodować krzewy lub drzewa. Oprócz gatunków rodzimych, rosnących dziko i uprawianych, autor opisuje także gatunki obce oraz kilka taksonów, które w naszych warunkach nie zawiązują nasion lub dzieje się to rzadko.

Cena netto publikacji: 55,40 zł

 

 

Malowanki. Seria malowanek edukacyjnych dla dzieci, rozwijających wiedzę o lesie oraz umiejętność kolorowania. Pięć różnych wzorów tematycznych.

Cena netto publikacji: 4,00 zł  

 

 

"Zwierzęta z doliny Bagiennej Trawy" to zeszyt edukacyjny, przeznaczony dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.
 
Czym różni się poroże jelenia, sarny czy daniela i jakie poroże może mieć łoś? Dla jakich zwierząt przysmakiem są chrabąszcze majowe? Jakie zęby ma strzyga Helga?
 
To jedne z wielu pytań, na jakie odpowiedź można znaleźć w tej książeczce. Na 32 stronach zamieszczono wiele ciekawych informacji o lesie i jego mieszkańcach. W zeszycie pojawiają się postaci z książek Pawła Wakuły.

Cena netto publikacji: 12,00 zł

 

 

"Informator w sprawie realizacji inwestycji i remonów budowlanych w PGL LP" - Publikacja ma na celu wsparcie kierowników jednostek w podejmowaniu decyzji o realizacji procesu inwestycji i remontów budowlanych.

Cena netto publikacji: 29,90 zł

 

 

"Siedliskowe podstawy hodowli lasu" - Załącznik do Zasad Hodowli Lasu. Warszawa 2004. 

Cena netto publikacji: 25,00zł

 

Zamówienia prosimy przesyłać na adres e-mail: poligrafia@bedon.lasy.gov.pl

Zakład Poligrafii
ORWLP w Bedoniu