Wydawca treści Wydawca treści

ORWLP w Bedoniu - Zakład Poligrafii planuje wznowić pozycje, cieszące się dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie. W związku z tym, kierujemy do Państwa propozycje tytułów, które zamierzamy wznowić w pierwszej kolejności. Państwa zainteresowanie pomoże nam podjąć decyzję co do druku poniższych publikacji. W przypadku zebrania odpowiedniej ilości zamówień, dodruk przewidziany jest na pierwsze półrocze 2018 roku.

 

"Leśny survival" jest to książka o przetrwaniu w lesie, która nie jest… poradnikiem, przewodnikiem, podręcznikiem ani też powieścią. „Leśny survival” to oryginalny zestaw wskazówek, przemyśleń i obserwacji zebranych od sześciu autorów- miłośników survivalu i bushcraftu, którzy dzielą się z czytelnikiem swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Cena netto publikacji: 12 zł

"Krzewmy krzewy" - w książce opisane zostało 16 gatunków popularnych krzewów, które nierozerwalnie łączą się z polskim krajobrazem. Bez czarny, dziką różę, dereń jadalny czy jarzębinę możemy powszechnie spotkać w przydomowych ogródkach, lasach, na poboczach dróg czy w zadrzewieniach śródpolnych. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami i rysunkami. Przy każdym opisie gatunku krzewu znajdziemytakże wskazówki hodowlane i przepisy na przetwory z ich owoców.

Cena netto publikacji: 17 zł

"Co zrobić w lesie, gdy…" - warto wiedzieć, co zrobić, gdy… spotkasz w lesie groźnie wyglądające zwierzę,  znalazłeś się blisko pożaru, „złapałeś” kleszcza, nieoczekiwanie spod Twoich nóg wypełzł wąż lub wydarzyło się coś takiego, o czym nigdy byś nie pomyślał, wybierając się na leśną wędrówkę.  
Przeczytaj, a będziesz mógł spokojnie wędrować po lesie…

Cena netto publikacji: 6,80 zł

"Rozpoznawanie chorób infekcyjnych drzew leśnych" - w poradniku autorzy prof. Zbigniew Sierota i prof. Andrzej Szczepkowski zebrali i przedstawili objawy najważniejszych – z punktu widzenia gospodarki leśnej – chorób oraz ich sprawców w celu szybkiego skojarzenia stanu drzewa i widocznych symptomów z patogenem – sprawcą choroby lub grzybem powodującym rozkład drewna.

Cena netto publikacji: 19,50 zł

"Bezpieczne grzybobranie" to album, zawierający fotografie oraz opisy najczęściej spotykanych w Polsce grzybów jadalnych, oraz podobnych do nich gatunków trujących.

Cena netto publikacji: 6,00 zł

"Czyj to liść" (plakat-przewodnik) - czy wyobrażasz sobie las pełen wizytówek?  
Takimi wizytówkami pozostawionymi przez drzewa i krzewy są właśnie liście, dzięki którym można dotrzeć do ich właścicieli. Nasz klucz do rozpoznawania drzew i krzewów ułatwi Ci to zadanie, dlatego warto zabrać go ze sobą na wycieczkę do lasu.

Cena netto publikacji: 2,00 zł

Malowanki. Seria malowanek edukacyjnych dla dzieci, rozwijających wiedzę o lesie oraz umiejętność kolorowania. Pięć różnych wzorów tematycznych.

Cena netto publikacji: 4,00 zł  

"Zwierzęta z doliny Bagiennej Trawy" to zeszyt edukacyjny, przeznaczony dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.
 
Czym różni się poroże jelenia, sarny czy daniela i jakie poroże może mieć łoś? Dla jakich zwierząt przysmakiem są chrabąszcze majowe? Jakie zęby ma strzyga Helga?
 
To jedne z wielu pytań, na jakie odpowiedź można znaleźć w tej książeczce. Na 32 stronach zamieszczono wiele ciekawych informacji o lesie i jego mieszkańcach. W zeszycie pojawiają się postaci z książek Pawła Wakuły.


Cena netto publikacji: 12,00 zł  

 

DRUK ZAMÓWIENIA

 

UWAGA: dodruk zostanie wykonany dopiero, gdy uda się zebrać zapotrzebowanie na odpowiednią ilość egzemplarzy- wtedy pozycje zostaną wysłane do Zamawiających.

Wypełnione zapotrzebowanie prosimy odesłać na adres e-mail: poligrafia@bedon.lasy.gov.pl
 
Pozdrawiamy,  
Zakład Poligrafii
ORWLP w Bedoniu