Wydawca treści Wydawca treści

Filmy przyrodnicze i płyty audio

Realizujemy filmy już od 1984 roku, a nasz cel to pokazywanie przyrodniczego bogactwa Polski, szczególnie zaś polskich lasów. Za sprawą naszych filmów można dowiedzieć się więcej m.in. na temat procesu hodowli lasu, jego urządzania i ochrony. Płyty audio pozwolą nam zaś poznać niezwykły, dźwiękowy świat zwierząt.

Materiały filmowe przygotowujemy na najwyższej jakości sprzęcie. Nasi pracownicy: operatorzy, montażyści i fotografowie posiadają wykształcenie leśne i filmowe. Są profesjonalistami w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim pasjonatami. Praca jest dla nich przyjemnością, co widać w realizowanych filmach. Piękne zdjęcia, niespotykane ujęcia dzikich zwierząt są często efektem wielogodzinnych wyczekiwań w specjalnych ukryciach.

Nasze filmy stanowią materiał dydaktyczny dla dzieci i młodzieży - 16 z nich oraz 5 płyt audio-CD z odgłosami przyrody zostało wpisanych do wykazu środków dydaktycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, zalecanych do użytku w szkołach. Kolejne tytuły są w trakcie procedury uznania przez MEN za pomoce dydaktyczne.
Na XII Łódzkich Targach Edukacyjnych otrzymaliśmy również wyróżnienie w konkursie na najlepszy środek dydaktyczny. Jury uhonorowało cykl płyt z głosami zwierząt (płyty „Jaki to ptak?" cz. 1,2 3 oraz „Tajemnice puszczy").

Produkcje Leśnego Studia Filmowego ORW LP w Bedoniu otrzymują nagrody i wyróżnienia w konkursach oraz na festiwalach filmów przyrodniczych i ekologicznych w kraju i za granicą.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą płyt audio CD i filmów DVD oraz do wyprawy po pięknych przyrodniczo miejscach w Polsce i na świecie.