Aktualności Aktualności

Włosi obejrzą film "LEŚNE RZEKI"

Już 28.10. 2023 roku film obejrzą uczestnicy włoskiego festiwalu „Belluno: città del legno” (Belluno: miasto drewna).

Film "Leśne rzeki" w reżyserii Sławomira Skupińskiego jest już od dwóch lat nagradzany, ale i oglądany przez widzów na całym świecie. Zdobył nagrody między innymi na festiwalach w Hiszpanii, Czechach, Chorwacji, Polsce, wyróżnienia w Niemczech, Norwegii i Włoszech, był zakwalifikowany do konkursów głównych kilkunastu innych festiwali filmowych m.in. w Bułgarii, Słowenii, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Portugalii. Otrzymał także statuetkę Turystycznej Sowy przyznawaną przez Międzynarodową Akademię Filmów Turystycznych.
Już 28.10. 2023 r.  film obejrzą uczestnicy włoskiego festiwalu „Belluno: città del legno” (Belluno: miasto drewna). „Leśne rzeki” będą prezentowane publicznościw malowniczym włoskim miasteczku Belluno, ponad 100 kilometrów na północ od Wenecji.
Temat dobrej kondycji rzek, który podejmuje film Leśnego Studia Filmowego, jest ważny szczególnie w obecnej sytuacji coraz częstszych i dłuższych okresów suszy w Europie. Drastyczny spadek poziomu wody dotyczy takich rzek, jak Loara, Ren czy włoskiego Padu.
Film „Leśne rzeki” można obejrzeć w kanale Echa Leśne https://youtu.be/lCHH4_L1e-E?si=4_hbufi4UNfTELdy lub w wersji angielskiej na stronie www.youtube.com/@forestfilmstudio