Aktualności Aktualności

"Ptaki" na festiwalu

Michał Ogrodowczyk z Leśnego Studia Filmowego będzie gościem rozpoczynającego się w najbliższy piątek XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” w Toruniu.

Michał Ogrodowczyk z Leśnego Studia Filmowego będzie gościem rozpoczynającego się w najbliższy piątek XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” w Toruniu. 1 grudnia o godz. 11.00 reżyser opowie o pracy nad filmem „Życie lasu. Ptaki”, który w ubiegłym roku wyprodukowały Lasy Państwowe.


W polskich lasach występuje i zwykle gniazduje około 130 gatunków ptaków. Można je zobaczyć w różnych piętrach. Szczególnie wiosną, kiedy są najbardziej aktywne, a las za ich sprawą jest barwny i rozśpiewany. W filmie podpatrujemy ptaki w różnych sytuacjach: jak budują gniazda, składają jaja, a potem opiekują się pisklętami.


Reżyser filmu, Michał Ogrodowczyk, od ponad 15 lat pracuje w Leśnym Studiu Filmowym. Tu doświadczenie w pracy operatora filmowego połączył z pasją do podpatrywania przyrody. Wyreżyserowane przez niego filmy zdobywały nagrody na różnych festiwalach filmowych.


Film „Życie lasu. Ptaki” można obejrzeć w kanale Echa Leśne na YouTube (link do filmu).

Festiwal „Sztuka natury” to co roku uczta dla miłośników przyrody, fotografii, filmu i multimedialnych pokazów o tym, co w naturze najpiękniejsze. W Toruniu publiczność ma szansę spotkać najbardziej cenionych twórców sztuk przyrodniczych z kraju i zagranicy.