Aktualności Aktualności

"Ptaki" warte poznania

Leśne Studio Filmowe ORWLP w Bedoniu gościem Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Przyroda warta poznania".

Michał Ogrodowczyk z Leśnego Studia Filmowego będzie gościem rozpoczynającego się w najbliższą sobotę Festiwalu Fotografii Przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania".

25 stycznia o godz. 11.00 w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 reżyser opowie o pracy nad filmem „Życie lasu. Ptaki”. Film, wyprodukowany przez Lasy Państwowe, zostanie zaprezentowany publiczności.

Wśród licznych gatunków zwierząt, związanych z polskimi lasami, około 130 gatunków stanowią ptaki. Ich obecność jest dla ludzi szczególnie przyjemna. Chyba każdy z nas miał w życiu okazję być w lesie, który rozbrzmiewa głosami ptaków. Zwłaszcza wiosną, kiedy ptasia aktywność, także ta głosowa, jest największa. W filmie Michała Ogrodowczyka podpatrujemy jak ptaki budują gniazda, składają jaja, a potem opiekują się pisklętami.

Reżyser filmu od ponad 15 lat pracuje w Leśnym Studiu Filmowym. Z kamerą przemierzył już najdziksze leśne ostępy, realizując zdjęcia do wielu przyrodniczych produkcji, nagradzanych w kraju i za granicą.

Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania" organizowany jest przez Okręg Wielkopolski Związku Polskich Fotografów Przyrody.
A jeżeli komuś nie po drodze na festiwal w Poznaniu to film „Życie lasu. Ptaki” można obejrzeć w kanale Echa Leśne na YouTube .