Aktualności Aktualności

"ŻYCIE LASU" znów na szczycie!

"Życie lasu. Bogactwo runa i podszytu", film wyprodukowany przez Lasy Państwowe, otrzymał I nagrodę w kategorii Natura/ Dzika przyroda podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych FilmAT.


Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Żmudzkiego doceniło zachwycające ujęcia pokazanych w filmie lasów, zaś dyrektor festiwalu, Ewa Kotus podkreślała, że Leśne Studio Filmowe Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych od samych festiwalowych początków, czyli już od 15 lat, zawsze zwraca uwagę jurorów profesjonalizmem w realizowaniu filmów i wielkim estetyzmem ujęć polskiej przyrody.

Z powodu pandemii festiwal odbywał się w tym roku online.


https://www.youtube.com/watch?v=Rrzw3MwXGHs


To nie pierwsza nagroda dla filmu w reżyserii Michała Ogrodowczyka. Podczas odbywającego się w tym roku Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego został uhonorowany przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi za przybliżanie przyrodniczego dziedzictwa naszego kraju.

Film jest kolejnym z autorskiego cyklu Michała Ogrodowczyka „Życie lasu”. Każdą z części, opowiadających o jakimś fragmencie ekosystemu, jakim jest las, można obejrzeć w serwisie YouTube, w kanale Echa Leśne. Seria cieszy się bardzo dużą popularnością i uznaniem widzów. Pierwszy z filmów, „Życie lasu. Bogactwo przyrodnicze” obejrzało tam już prawie milion dwieście tysięcy osób.

W liście do reżysera tak napisał jeden z widzów:

Obejrzałem dziś film: „Życie lasu. Bogactwo przyrodnicze”, za który Panu i całej grupie pragnę serdecznie podziękować. Przepiękne zdjęcia, przede wszystkim oddające klimat, cudowne niepowtarzalne ujęcia, perfekcja montażu, rzeczowy spokojny komentarz, spokojna muzyka w tle. Film, do którego z przyjemnością się wraca, wzbudzający miłość do natury, do lasu, do przyrody.... Przepiękne przesłanie prawdziwie ekologiczne, wyrażone obrazem i językiem nie jakiejkolwiek agitacji politycznej czy ideologicznej, a po prostu, będące przesłaniem odwołującym się do piękna i prawdy samej Natury. I do tego trzeba jeszcze dodać – piękno i bogactwo lasów polskich.Wyrażam ogromne uznanie dla Pana przepięknej pracy, a za Pana pośrednictwem dla całego zespołu. Pana film to jeden z najpiękniejszych filmów, jakie ostatnio widziałem.
Życzę w tym niełatwym czasie zdrowia, weny twórczej i pięknych dzieł, które ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Takie rzeczy bez wątpienia powstają z wielkiej miłości – miłości do przyrody, lasu, natury, świata…. "

Od nowego roku będzie można obejrzeć kolejny film z serii "ŻYCIE LASU", tym razem opowiadający o grzybach.