Aktualności Aktualności

CZAS W LAS - leśna baza obiektów turystycznych

Wraz z podsumowaniem letniego sezonu turystycznego przypominamy, jak sprawdzić informacje o obiektach turystycznych LP na terenie Państwa jednostki, zamieszczonych na stronie internetowej „Czas w las” (www.czaswlas.pl).

Jak szybko sprawdzić, jakie obiekty są widoczne na stronie? Wystarczy, będąc na stronie www.czaswlas.pl kliknąć w pole „wyszukiwanie zaawansowane". W nowym oknie, w widocznym wówczas polu „nazwa Nadleśnictwa" wystarczy wpisać właściwą nazwę. Po zaakceptowaniu pokażą się wszystkie obiekty przypisane w bazie do danej jednostki organizacyjnej LP.

A co zrobić, jeżeli to wyszukiwanie nie wskazało szukanego obiektu? Jeżeli obiekt nie jest widoczny na www.czaswlas.pl, radzimy zalogować się na stronie bazy obiektów „Czas w las". Potrzebne będzie do tego login i hasło, które ma już prawie 90% j.o. LP. (jeżeli jeszcze nie posiadają Państwo loginu i hasła prosimy o kontakt z ORWLP w Bedoniu na poniższego e-maila). Kiedy login i hasło są już pod ręką należy wejść na stronę bazy i zalogować się. W nowo otwartym oknie wystarczy kliknąć w widoczną zakładkę „obiekty". Pokaże się lista ze wszystkimi obiektami, które wprowadzone zostały do bazy w Państwa jednostce.
Ważne: Obiekty widoczne w bazie, a niewidoczne na www.czaswlas.pl mogą Państwo ujawnić w dowolnym momencie. Dokładne wskazówki znajdą Państwo w instrukcji obsługi bazy (str. 8).

Może okazać się, że obiektu nie ma w bazie, a chcą go Państwo dodać. Co wtedy? Tu również należy zacząć od loginu i hasła a następnie spojrzeć na instrukcję obsługi bazy (str. 11).

A jeżeli potrzebna jest pomoc do przypadków nietypowych – prosimy o kontakt z ORWLP w Bedoniu, z p. Magdaleną Choińską, m.choinska@bedon.lasy.gov.pl, tel. 42 677 25 14