Aktualności Aktualności

Dalsze losy leśniczego Piątka w audycji Jedynka Dzieciom

„Dębowa kołyska” Pawła Wakuły w Jedynce Polskiego Radia.

To trzeci audiobook z serii o przygodach leśniczego Piątka i mieszkańców Doliny Bagiennej Trawy. Tak, jak poprzednie, książkę znakomicie czyta Jarosław Boberek. Całą serię wydały Lasy Państwowe.

Emisje rozpoczęły się od 11 kwietnia w audycji Jedynka Dzieciom. 20 odcinków będzie emitowanych od poniedziałku do piątku, do 6 maja ok. godz. 19.45.

Pierwsze dwie części serii, napisanej z humorem i fantazją przez Pawła Wakułę, były już emitowane w Polskim Radiu. Fragmenty opowieści o leśniczym Piątku, leśnych detektywach Maurycym i Ogryzku, brutalnym niedźwiedziu Leonie czy szopie praczu Helmucie zgromadziły przed odbiornikami radiowymi szeroką publiczność.

- Przed radiem zasiadała cała nasza rodzina – mówi Pani Ewa z Lublina. - Moje dzieci nie mogły się doczekać kolejnego odcinka, nie chciały spać, snując domysły, co będzie dalej. Dawno nie słuchaliśmy tak wciągającej i  zabawnej powieści, do tego toczącej się w lesie, który bardzo lubimy.

Na kolejną część przygód czeka całkiem pokaźna rzesza fanów serii.

W „Dębowej kołysce" pojawi się Anielka, maleńka córeczka leśniczego. Wraz z nią do leśniczówki zawita uczynny, choć początkowo nieco złośliwy skrzat - domowik. Wilk Borys zostanie niesłusznie posądzony, bóbr Kastor zaprojektuje i wykona leśny aquapark, a w lesie protestować będą ekolodzy.

Las ponownie otworzy swoje podwoje przed skruszonym kłusownikiem Kindziukiem a prawdziwym niebezpieczeństwem będzie Wietrzyca.

Leśniczy Piątek ledwo umknie z życiem przed larwą mrówkolwa i pozna smak życia w mrowisku. Naprawdę wiele się będzie działo!

 

Zapraszamy do słuchania radia!

Audiobook dostępny jest w sprzedaży pod adresem

www.sklep.bedon.lasy.gov.pl

Fragmenty audiobooka dostępne są również w Internecie https://www.youtube.com/watch?v=o9Uhdv8c6us

Książkę w tradycyjnej wersji wydało Wydawnictwo Literatura.