Aktualności Aktualności

Festiwalowe sukcesy Leśnego Studia Filmowego

Kolejne festiwalowe sukcesy Leśnego Studia Filmowego

Niezwykle udany dla Leśnego Studia Filmowego weekend zaczął się od pokazu „Leśnych mocarzy” w Indiach. Widzowie w New Dehli, uczestnicy festiwalu Quotes from the Earth, mieli okazję obejrzeć film w reżyserii Mateusza Matysiaka, Tomasza i Michała Ogrodowczyków, który znalazł się w gronie 26 finałowych tytułów wybranych spośród aż3 tysięcy nadesłanych na festiwal ze 120 krajów! Festiwal ma zasadę, że nie wyłania zwycięzców w poszczególnych kategoriach, ale wybiera najlepsze filmy, które prezentuje widzom. Twórcy co prawda nie wybrali się do Indii, ale nagrali specjalne podziękowanie dla publiczności i jury festiwalu Quotes from the Earth.

Również w piątek 2 grudnia 2022 roku, Michał Ogrodowczyk, Kierownik Leśnego Studia Filmowego, otrzymał specjalną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury" w Toruniu „za znaczący wkład w rozwój polskiej fotografii i filmu przyrodniczego”.

Natomiast w sobotę jurorzy NATOURALE Nature& Turism Film Festival w Wiesbaden w Niemczech docenili film „Leśne rzeki”, w reżyserii Sławomira Skupińskiego.  Produkcja Lasów Państwowych zakwalifikowała się do ścisłego finału i zdobyła wyróżnienie w kategorii filmów przyrodniczych powyżej 30 minut. To również bardzo duży sukces, na festiwal do Niemiec nadesłano najlepsze filmy przyrodnicze z całego świata.

Przypomnijmy, że film „Leśni mocarze” doceniono na festiwalu w RPA, na festiwalu FilmAT w Polsce, otrzymał kwalifikację festiwali w Serbii oraz na Cyprze. „Leśne rzeki” natomiast zdobyły już m.in. nagrody w Hiszpanii, Chorwacji oraz w Indiach, film zakwalifikował się też do finału festiwali w Słowenii, Norwegii, Serbii, na Cyprze, we Włoszech.


Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi doceniono również w tym roku produkcję Lasów Państwowych „Żółw błotny. Osobliwy relikt Polskiej przyrody” w reżyserii Michała Ogrodowczyka, uznając ją najlepszym filmem edukacyjnym.

Wszystkie nagrodzone filmy są dostępne w całości w serwisie YouTube, w kanale Echa Leśne. Zapraszamy!