Aktualności Aktualności

Kolejna międzynarodowa nagroda dla produkcji Lasów Państwowych

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat nagrody dla filmu zrealizowanego przez Lasy Państwowe "Leśni mocarze".

"Leśni mocarze" - film w reżyserii Mateusza Matysiaka, Michała i Tomasza Ogrodowczyków otrzymał srebrną nagrodę w kategorii Środowisko i ekologia Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych Afryka 2022, który organizowany jest w RPA. To już kolejna międzynarodowa nagroda dla tej produkcji.

I tym razem festiwalowe jury zachwyciły zdjęcia dzikich zwierząt, rzadko spotykanych w naturalnym środowisku przez ludzi. Tytułowymi filmowymi mocarzami są: niedźwiedź brunatny, wilk, ryś, orzeł przedni i bielik. To prawdziwa przyjemność i artystyczna uczta podglądać na ekranie ich zachowania. Szczególnie interesujące są zrealizowane przez Mateusza Matysiaka sceny z niedźwiedziami. Zwierzęta możemy obserwować choćby podczas rui, kiedy osobne dotychczas drogi samca i samicy spotykają się i na krótko biegną razem w czasie miłosnego uniesienia. Zapadają też w pamięć beztroskie zabawy młodych niedźwiadków oraz ich wspólne wyprawy z matką, uczącą samodzielnego życia w lesie.

Zrealizowany przez Lasy Państwowe film "Leśni mocarze" można w całości obejrzeć w kanale Echa Leśne w serwisie YouTube. Produkcja prezentowana jest również w telewizyjnym kanale TVP Dokument. Najbliższa emisja będzie miała miejsce 27.06.2022 r. o godz. 8.10.