Aktualności Aktualności

Targi EKO-LAS zakończone

ORWLP w Bedoniu po raz kolejny zaprezentował się na Międzynarodowych Targach Leśnych. Były to Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska, które odbyły się 7-9 września 2018 roku w Mostkach k. Świebodzina.

Bardzo dziękujemy Wszystkim odwiedzającym nas Gościom. Dziękujemy za zainteresowanie i ciekawe kontakty. Zapraszamy do współpracy.

Oto główne zagadnienia, które zostały poruszane na naszym targowym stoisku:

„Wdrażanie nowoczesnych technologii w lasach”

1. Innowacyjny system sterowania żurawiami w maszynach leśnych (dla konstruktorów i operatorów żurawi w maszynach leśnych). Intuicyjne, ergonomiczne rozwiązanie ułatwiające sterowanie i eliminujące problemy operatorów z cieśnią nadgarstka na skutek długotrwałej manipulacji joystickami.  

2. UAV – koncepcje wykorzystania, planowanie misji, przedstawienie wyników wykonanych prac. Ocena zdrowotności drzewostanów na bazie analizy zdjęć wykonanych z dronów. Informacje dotyczące realizacji projektu dotyczącego praktycznego wykorzystania platform UAV w PGL LP w działaniach ochrony lasu. Informacje dla j.o. LP. Prezentacja małego statku UAV jako wystarczającego narzędzia to pomiarów powierzchniowych i inspekcji stanu lasu w warunkach górskich.

3. Wdrożenie pomiarów drewna z wykorzystaniem fotooptyki na podstawie zrealizowanych testów oraz praktyczne wdrożenia na terenach klęskowych. Efekty wdrożenia w pierwszym roku funkcjonowania jednego z systemów na terenie poklęskowym.

4. Ponad 120 Kursów Brakarskich zorganizowanych przez ORWLP w Bedoniu! Brakarstwo – informacja o kursach. Zapraszamy na Kursy Brakarskie organizowane w pierwszym roku obowiązywania Zarządzenia Nr 86 Dyrektora Generalnego LP z dnia 19.09.2003 r. oraz Załącznika nr 2 do Zarządzenia nr 35 Dyrektora Generalnego Lasów państwowych z dnia 10.10.2017 r. i Decyzją nr 1 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 2 stycznia 2018 r.

5. Nowe technologie dla lasów. Informacja o realizowanych testach maszyn. Efekty zrealizowanych testów najlepszym marketingiem dla produktu!

6. Doradztwo techniczne dla leśników i ZUL. Przedstawienie nowych technologii (mazacz, karczownik, forwarder OTL, UAV, Opryskiwacz OS-1). Dobór maszyn i urządzeń dla zainteresowanych. Porównanie kosztów ich eksploatacji. Interpretacja norm czasochłonności realizacji prac leśnych. Pozyskanie współpracowników przy normowaniu prac leśnych z zakresu zagospodarowania lasu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na następnych targach!