Aktualności Aktualności

Wydawnictwa leśne na medal

Multimedialne wydawnictwa przyrodnicze dla dzieci i młodzieży, zachęcające do odkrywania lasu a wydane przez Lasy Państwowe otrzymały Medal Mercurius Gedanensis podczas Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego w Gdańsku.

Doceniono dwie ilustracyjne książki  Katarzyny Bajerowicz, audiobooki o leśniczym Piątku Pawła Wakuły, zrekonstruowane cyfrowo „Pierwsze filmy Włodzimierza Puchalskiego" oraz ornitologiczne płyty do nauki rozpoznawania głosów ptaków „Jaki to ptak" i „Leśną encyklopedię ornitologiczną". Wydawnictwa, produkowane przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych, prezentowane były na stoisku gdańskich leśników podczas weekendowego Free Time Festival.

Komisja konkursowa wyraziła uznanie dla wysokiego poziomu edycyjnego i merytorycznego wydawnictw, wartości edukacyjnej i możliwości pozytywnego oddziaływania publikacji na aktywny udział dzieci i młodzieży w turystyce przyrodniczej i ciekawym spędzaniu wolnego czasu.

Atrakcją dla odwiedzających imprezę była także obecność na stoisku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Katarzyny Bajerowicz, która podpisywała nagrodzone książki dla dzieci „Życie lasu" i „Sekretne życie ptaków".

A nagrodzone wydawnictwa dostępne są w sprzedaży na stronie www.sklep.bedon.lasy.gov.pl