Aktualności Aktualności

Czas w las – leśna baza obiektów turystycznych

ORWLP w Bedoniu realizuje zlecenia na indywidualne zestawienia dotyczące aktywności j.o. LP w bazie www.czaswlas.pl

Z naszą pomocą mogą Państwo uzyskać zestawienia dotyczące m.in.::

• Aktywności poszczególnych Nadleśnictw z danej RDLP w bazie,
• Porównania liczby obiektów j.o. LP ujawnionych/nieujawnionych na stronie www.czaswlas.pl,
• Liczb poszczególnych typów obiektów danej j.o. LP znajdujących się w bazie (np. parkingów leśnych, tras turystycznych itp.)

Koszt takiego zestawienia to ok. 480 zł netto. W sprawie indywidualnej wyceny prosimy o kontakt z ORWLP w Bedoniu, p. Magdaleną Choińską, e-mail: m.choinska@bedon.lasy.gov.pl,
tel. 42 677 25 14.

Ponadto informujemy, że ORWLP w Bedoniu przygotowuje aktualnie dla DGLP raport aktywności Nadleśnictw w bazie obiektów „Czas w las" w 2015 roku.

Wiele danych mogą uzyskać Państwo samodzielnie. Np. jak szybko sprawdzić jakie informacje o obiektach turystycznych LP z terenu Państwa jednostki, zamieszczonych w bazie są widoczne na stronie internetowej „Czas w las"? Wystarczy, będąc na stronie www.czaswlas.pl kliknąć w zakładkę „miejsca i obiekty", a na niej w pole „wyszukiwanie zaawansowane" . W nowym oknie, w widocznym wówczas polu „nazwa Nadleśnictwa" wystarczy wpisać właściwą nazwę. Po zaakceptowaniu ukażą się wszystkie obiekty przypisane w bazie do danej jednostki organizacyjnej LP.

A co zrobić, jeżeli to wyszukiwanie nie wskazało szukanego obiektu? Jeżeli obiekt nie jest widoczny na www.czaswlas.pl, radzimy zalogować się na stronie bazy obiektów  „Czas w las". Potrzebne będzie do tego login i hasło, które ma już prawie 90% j.o. LP. (jeżeli jeszcze nie posiadają Państwo loginu i hasła prosimy o kontakt z ORWLP w Bedoniu na poniższego e-maila). Kiedy login i hasło są już pod ręką należy wejść na stronę bazy  i zalogować się. W nowo otwartym oknie wystarczy kliknąć w widoczną zakładkę „obiekty". Pokaże się lista ze wszystkimi obiektami, które wprowadzone zostały do bazy w Państwa jednostce. Ważne: Obiekty widoczne w bazie, a niewidoczne na www.czaswlas.pl mogą Państwo ujawnić w dowolnym momencie. Dokładne wskazówki znajdą Państwo w instrukcji obsługi bazy (str. 8).

Może okazać się, że obiektu nie ma w bazie, a chcą go Państwo dodać. Co wtedy? Tu również należy zacząć od loginu i hasła a następnie spojrzeć na instrukcję obsługi bazy (str. 11).

Powodzenia! A w razie pytań prosimy o kontakt z ORWLP w Bedoniu, p. Magdaleną Choińską, m.choinska@bedon.lasy.gov.pl, tel. 42 677 25 14.