Asset Publisher Asset Publisher

Przesyłanie próbek i metodyka badań

Procedura przesyłania próbek:

  • Próbkę stanowi siatka grodzeniowa o długości 2 – 2,5 m.
  • Siatki wraz z pismem zlecającym wykonanie badania należy dostarczyć drogą pocztową lub osobiście na adres:
    Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu Nowy Bedoń, ul. Sienkiewicza 19, 95-020 Andrespol
  • Do zlecenia prosimy dołączyć parametry siatki i drutów jakie podał producent lub sprzedawca, jeśli są w Państwa posiadaniu.
  • W informacji zwrotnej otrzymują Państwo zestawienie wyników badań w formie sprawozdania.
  • Przebadane próbki siatki nie podlegają zwrotowi.

 

Metodyka badań siatek leśnych:

  • W ramach jednej próbki badane są druty: poziome skrajne – górny i dolny oraz druty wypełniające – dowolny poziomy i pionowy.
  • Dodatkowo wykonujemy pomiary siły rozwijającej węzły siatki.
     

 

Pomiar grubości powłoki cynkowej odbywa się metodą wagową oraz objętościową z użyciem   odczynników chemicznych oraz aparatu Keller-Bogacka

 

 

Pomiar wytrzymałości siatki na rozciąganie prowadzony jest przy użyciu maszyny wytrzymałościowej typu: TIRA test 2150

 

 

Pomiar średnicy drutów siatki realizowany jest za pomocą śruby mikrometrycznej


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Las nagród filmowych

Las nagród filmowych

Produkcje Lasów Państwowych otrzymały las nagród podczas 19 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych FilmAT!

Ceremonia odbyła się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.
Najważniejszą nagrodę, Turystyczną Sowę za wartości edukacyjne przyznano filmowi "Płazy. Pionierzy życia na lądzie".
Płazy w zastraszającym tempie giną z naszego otoczenia.  "Wśród młodych osób, jeśli nawet zetknęły się z płazami, panuje przekonanie, że zastana sytuacja ich liczebności jest właściwa i oczywista" – mówi reżyser filmu Sławomir Skupiński. - "Ale tak nie jest… Jeszcze trzy dekady temu spacerując po łące, a nawet ściernisku po skoszonym zbożu można było obserwować setki młodocianych osobników żab. Efekt przypominał reakcję koników polnych, umykających sprzed nóg osoby przechadzającej się latem po wysokiej trawie. Dzisiaj napotkanie jednego osobnika w takich miejscach to duże szczęście.

Te stworzenia budzą u nas skrajne odczucia, u niektórych wstręt, u innych sympatię. Nie zmienia to jednak faktu, że są niezbędne w środowisku, stanowią istotny element piramidy pokarmowej, mając istotny wpływ na obieg materii w przyrodzie".

Więcej o Leśnym Studiu Filmowych w "Echach Leśnych". Nagrodzone na festiwalu produkcje, które powstały w Leśnym Studiu Filmowym to także "Łagowskie rezerwaty przyrody" w reżyserii Michała Ogrodowczyka i Jakuba Stacherskiego, „Puszczyk mszarny. Duch poleskich bagien" w reżyserii Michała Ogrodowczyka i Rafała Sieka oraz film „Dziuple i ich mieszkańcy” w reżyserii Sławomira Skupińskiego i Michała Ogrodowczyka.

Specjalna nagroda Przewodniczącego Jury Zbigniewa Żmudzkiego została zaś przyznana filmowi "Kłopotliwi przybysze" w reżyserii Bartosza Klamry i Elżbiety Trzonek. Film opowiada o roślinach i zwierzętach, które, choć bardzo często nie brak im uroku, są w naszych lasach obce i niepożądane ze względu na wypieranie rodzimych gatunków.

Ze statuetką z ceremonii festiwalowej wyjechali też przedstawiciele Nadleśnictwa Krzeszowice - twórcy filmowego cyklu „Ludzie lasu”. Na 100-lecie Lasów Państwowych prezentują w nim pracę leśników.

Sama organizacja Lasów Państwowych otrzymała zaś specjalną statuetkę festiwalowego Turysty za dbanie przez ostatni wiek o przyrodnicze dziedzictwo Polski. Nagrodę odebrała rzeczniczka LP Anna Choszcz-Sendrowska oraz Piotr Adamski – Dyrektor Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych.