Wydawca treści Wydawca treści

Portal "Czas w las"

Dla gości lasu – użytkowników strony www.czaswlas.pl:


Portal „Czas w las" powstał jako wersja elektroniczna Leśnego Przewodnika Turystycznego (LPT) wydawanego przez Lasy Państwowe od 1999 roku. Podobnie jak w LPT, na stronie internetowej www.czaswlas.pl znajdą Państwo informację o obiektach udostępnianych przez Lasy Państwowe.

Poznając ofertę LP mogą Państwo skorzystać z obiektów pogrupowanych w kilka aktywności, np.:

- noclegi: tu znajduje się oferta ośrodków szkoleniowo-wypoczynkowych, kwater myśliwskich, pokoi gościnnych, obszarów „Zanocuj w lesie”,

- pieszo: tu znajduje się oferta ścieżek dydaktycznych oraz szlaków pieszych,

- parkingi: tu znajduje się oferta parkingów leśnych i miejsc postoju pojazdów,

oraz wiele innych.
 

Polecamy też zakładkę „Bezpieczeństwo w lesie i porady”, która pomoże przygotować się do korzystania z terenów leśnych oraz zakładkę „Pomysły na wyprawy”, która zawiera gotowe produkty turystyczne, czyli propozycję weekendowych wycieczek przygotowanych z wykorzystaniem oferty portalu „Czas w las”.

 

Dla pracowników jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych:

Od maja 2011 roku istnieje możliwość aktualizacji danych o obiektach turystycznych i edukacyjnych portalu „Czas w Las" przez j.o. LP. Aktualizacja ta jest bezpłatna. Jej zakres określony jest w piśmie DGLP z 01.09.2021 r. Portal „Czas w las” jest zintegrowany ze stroną Banku Danych o Lasach (https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal).

Każdy administrator portalu z danego nadleśnictwa ma dostęp do bazy w zakresie obiektów danego nadleśnictwa.

Edycja danych możliwa jest w dowolnym momencie w zakresie:
- danych do kontaktu (adres, tel., www, e-mail),
- statusu obiektu (widoczny/ukryty),
- opisu obiektu,
- panelu zarządzania fotografiami (dodawanie/usuwania/zmiana opisu).

Nie ma możliwości edycji tych danych, które są jednocześnie w Banku Danych o Lasach, w celu zachowania spójności obu baz (np. nie ma możliwości zmiany nazwy obiektu, parametrów typu liczba pokoi czy długość ścieżki, lokalizacji na mapie czy też dodania nowego obiektu). Aktualizacja tych danych przeprowadzana jest w ramach aktualizacji inwentaryzacji ogłaszanej przez DGLP.

W razie pytań/problemów dot. zarządzania danymi w bazie portalu „Czas w Las” prosimy o e-mail na adres: magdalena.choinska@bedon.lasy.gov.pl